EPTISA, 55'ten fazla ülkede faaliyet gösteren, mühendislik, danışmanlık, bilgi teknolojileri ve kurumsal, ekonomik ve sosyal kalkınma alanlarında 1956'dan beri deneyime sahip İspanya merkezli çok uluslu bir şirkettir. EPTISA, tüm dünyada aktif olduğu gibi, özellikle Türkiye ve Güneydoğu Avrupa'da da faaliyetlerini bu alanlarda yoğunlaştırmıştır.

EPTISA, 2005 yılında Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi'ne (BUSKİ) SCADA kurulumu için danışmanlık hizmeti vererek faaliyetlerine başlamış olup, 2007 yılında yürütülmüş, AB tarafından finanse edilen ilk katı atık projesi olan "Çanakkale Bölgesel Katı Atık Yönetimi Projesi için Teknik Yardım ve Süpervizyon - EuropeAid/122711/D/SER/TR" ile Türkiye'deki faaliyetlerini ve varlığını sürdürmektedir. EPTISA, 2007 yılında EPTISA Mühendislik Ltd. Şti. 'yi (EPTISA Türkiye) müşterilerine, proje faydalanıcılarına ve hedef pazara daha yakın olmak amacıyla kurmuştur.

EPTISA'nın yerel delegasyonlarından biri olan EPTISA Türkiye, son 14 yılda geliştirdiği proje yönetimi kapasitesi sayesinde Türkiye'de yerleşik bir konum kazanmıştır. EPTISA Türkiye, Türkiye'deki varlığı ve başarıyla uyguladığı projelerin bir sonucu olarak, bölge ve içindeki kurumlarla ilgili beklentileri sağlam bir şekilde kavramıştır. Türkiye'de yerel bir şirketin kurulması, projelerin yönetimi ve desteklenmesi konusunda müşteriler ve yararlanıcılar için büyük bir destek teşkil etmektedir. Ankara'da bulunan ve 60'ın üzerinde tam zamanlı profesyonelin (tam zamanlı proje yöneticileri ve diğer nitelikli destek personeli dahil) çalıştığı EPTISA Türkiye Genel Merkezi, Türkiye'de devam eden projeler için teknik, yetkin, lojistik ve danışmanlık desteklerinin sağlanmasının yanı sıra tüm Türkiye'deki operasyonların organize edildiği yerdir.

Türkiye'de bir ofis kuran EPTISA Türkiye, projelerini sorunsuz bir şekilde yürütme şansına sahip oldu. Bu sayede EPTISA Türkiye, kuruluşundan bu yana su ve çevre, ulaştırma, enerji ve binalar, sürdürülebilir şehirler ve kentsel planlama ile kurumsal, sosyal ve ekonomik kalkınma sektörlerinde başarılı bir şekilde teknik destek ve danışmanlık hizmetleri sunmuştur.

EPTISA Türkiye, Türkiye'deki durum ve bağlamın yanı sıra ülkenin önde gelen kamu kurumları ve yararlanıcı kuruluşlarının farklı kapasite ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hizmet sağlayıcı olmanın kendine özgü gerekliliklerini iyi bir şekilde anlamıştır. EPTISA Türkiye, bölgede çalıştığı yıllar boyunca edindiği deneyim ve çıkardığı derslerin, uluslararası projelere etkin destek sağlayacağına ve Türkiye'nin gelecekteki kapasitesinin daha da geliştirilmesini kolaylaştıracağına inanmaktadır.


EPTISA Mihenk Taşları

• 2007 Türkiye Ofisi

• 2009 GAP bölgesinde (Anadolu'nun güneydoğusu) sel riskinin azaltılması için teknik yardım, Komisyon tarafından ödüllendirildi.

• 2010 Etiler Polis Akademisi ve İstanbul'daki 40 Okulun Tasarım ve İş Kontrollüğü,

• 2012 Türkiye'de Ceyhan atıksu ve yağmursuyu projesinin inşaat işlerinin denetlenmesi

• 2013 AVRUPA Marmaray projesi: İstanbul'da Gebze-Haydarpaşa Hattı, Sirkeci-Halkalı,

• 2014 Türkiye'de Öğrencilerin AB Değerleri Konusunda Farkındalık ve Bilgi Düzeyini Artırmaya Yönelik Teknik Destek Hizmetleri Komisyon tarafından ödüllendirildi

• 2018 Türkiye'de Sonuç Odaklı İzleme için Teknik Destek - Faz III Komisyon tarafından ödüllendirildi.

• 2019 Su Yönetimi Ödülü

• 2021 FIDIC Yılı Halkalı - Kapıkule Demiryolu Hattı Projesi Çerkezköy - Kapıkule Kesimi İnşaatı Proje Kontrollüğü

• 2023 Yaratıcı Endüstrilerin Ortaya Çıkışı ve Oyun, Giyilebilir Cihazlar ve Yeni Nesil Film Yapım Ekonomisinin Dönüşümü - Komisyon tarafından verilen ECITE

• Orta ve Güneydoğu Asya Direktörlüğü